Ağaçlandırma

Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde gelecek kuşaklar serinler

Uzman Kadro

Uzman kadromuz ile sizleri bilgilendirmekteyiz

Müşteri Hizmetleri

0 312 434 15 25

Ekol Lojistik’ten Yeşil Projeler

Ekol Lojistik’ten Yeşil Projeler

Çevkor Çevre Koruma Dergisi’nin başlattığı fidan dikimi kampanyasına 100 fidan ile destek verecek olan Ekol Lojistik, çevreye ve doğaya olan duyarlılığıyla yeşili yaşatmaya devam ediyor.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük entegre lojistik şirketlerinden Ekol Lojistik, çevreye karşı sorumluluğunu yerine getirmek için özel projeler üretmeye devam ediyor. Kara, deniz ve demir yolu gibi ulaşım sistemlerini bir çatı altında toplayan çevreci intermodal taşımacılık projesiyle ayda 110.000 ağaç kurtaran Ekol Lojistik, Çevkor Çevre Koruma Dergisi’nin başlattığı fidan dikimi kampanyasına 100 fidan bağışlayarak destek verecek. Ekol Lojistik tarafından bağışlanan fidanlar 24 Mayıs’ta Bursa’nın İnegöl İlçesi Alanyurt Bayrak Caddesi’ndeki alana gerçekleştirilecek olan törenle dikilecek.

Türkiye’de geçmişi çok kısa olan çevre koruma bilincini Avrupa düzeyine çıkartmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ekol Lojistik, ağaçların korunması ve uygun olan arazilerin ağaçlandırılması konusunda başarılı projeler gerçekleştiriyor.

Özellikle hizmet süreçlerinde çevreyi koruma bilincini elden bırakmayan Ekol Lojistik, 2008 yılında geliştirdiği blok tren projesiyle kaynakların hızla tükendiği bir ortamda her seferde karayolu mesafesini 7000 km‘den 2000 km‘ye düşürerek araç başına 1700 litre yakıt tasarrufu sağlama ve her ay 110.000 ağaç kurtarma başarısı gösteriyor.

Konuya ilişkin konuşan Ekol Lojistik Güney Marmara Bölge Yöneticisi Tülay Gül;

 

Kaynak:  https://www.ekol.com/tr/ekol-lojistikten-yesil-projeler/


GURURLUYUZ VE MUTLUYUZ

Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe ise, “Gelecek nesillerimizin çevreye duyarlı olmalarını amaçlıyor, düzenlediğimiz fidan dikim kampanyaları ile yanan orman alanlarının yerine yeni yeşil alanlar oluşturmaya devam ediyoruz.

ÇEVKOR - ÇEVRE KORUMA DERGİSİ © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır.


ZİYAGÖKALP CAD. ÇALDIRAN SOK. NO:1/10 KOLEJ/ANKARA